Alüminyum Asma Tavan

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Alüminyum Asma Tavan , Bir yapının döşemesinden yukarı bakıldığında görünen kısma tavan adı verilir. Bir mekânın algılanmasında ve istenilen etkiyi yandırmasında tavan tasarımı oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Günümüz mimarisinde inşa edilen yapılarda; ısıtma, havalandırma, aydınlatma, akustik, yangın detektörleri, kameralar vb. ünitelerin kullanımını gerektirmektedir. Bu ünitelerin kullanımı ile tavanda estetik olarak istenmeyen bir görüntü kirliliği oluşturacaktır.

Bu ve buna benzer ünitelerin estetik açıdan sorun oluşturması halinde, normal tavanın daha alt seviyesinde ve istenmeyen görüntüleri kapatacak yeni bir tavan oluşturulması gerekir. Normal tavana asılarak oluşturulan tavana asma tavan adı verilmektedir. Mimari yapılarda ve sanayi tesislerinde asma tavan kullanılmasını gerektiren durumlar aşağıda sıralanmıştır.

aluminyum-asma-tavan2.jpgaluminyum-asma-tavan.jpgaluminyum-asma-tavan6.jpgaluminyum-asma-tavan10.pngaluminyum-asma-tavan7.jpgaluminyum-asma-tavan3.jpgaluminyum-asma-tavan9.jpgaluminyum-asma-tavan5.jpgaluminyum-asma-tavan8.jpgaluminyum-asma-tavan4.jpg

Statistics

Ziyaretçiler
85
Makaleler
86
Makale Görünüm Sayısı
1415567

Kimler Online

17 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top